Дія.Відкриті дані – що це?

Держава збирає та накопичує інформацію про різні аспекти нашого життя. Ці дані дуже цінні, і велика частина з них має бути доступною та відкритою для бізнесу, стартапів, урядовців, журналістів, громадськості. Відкриті дані допомагають контролювати роботу державних органів, покращувати державні сервіси та створювати нові послуги та сервіси. Більше відкритих даних – більше можливостей для всіх.

Тому ми запускаємо проєкт Дія.Відкриті дані, що має на меті відкрити державні дані та допомогти Україні стати однією з найпрозоріших країн світу.

Відкриті дані — це

Публічна інформація
Тобто інформація, яка була отримана/створена розпорядником на законних підставах.
Машиночитаний формат
Тобто формат, що дозволяє автоматизоване оброблення даних електронними засобами. Це означає, що не тільки людина, але й комп'ютер має розпізнавати дані.
Вільний і безоплатний доступ
Як до самих даних, так і до подальшого їх використання. Тож спокійно створюйте власні рішення на основі даних – як для себе, так і для бізнесу та громадськості.
Суспільна користь
Влада, бізнес та громадяни можуть використовувати відкриті дані для одержання економічної, екологічної та іншої соціальної користі.
Прозорість та боротьба з корупцією
Відкриті дані допомагають запобігати порушенням з боку влади. Приміром усі охочі можуть контролювати планування та витрати бюджету, державні закупівлі тощо.
Драйвер інновацій та економічного розвитку
Дані по-справжньому цінні коли їх використовують. Великий і малий бізнес створює послуги та сервіси, віднаходить можливості для економії та вдосконалення своєї діяльності.
Перший крок – це зобов'язати державні органи оприлюднювати дані

Постанова КМУ № 835 «Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних», згідно якої обов’язковими для відкриття є вже понад 900 наборів даних, допоможе нам це зробити. Тому ми починаємо роботу над оновленням документу.

Хочете, щоб ще більше державних даних стали доступними?

Долучайтеся до нашої ініціативи та подавайте пропозиції щодо наборів даних, які мають бути відкриті, та запропонуйте пріоритетні сфери, де ми маємо прикласти найбільше зусиль.

Подати пропозицію

Створення цього веб-ресурсу стало можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку ( USAID ) та за фінансової підтримки уряду Великобританії ( UK aid ). Окремі думки, висловлені в матеріалах, опублікованих на сайті, є виключною відповідальністю Фонду «Євразія» і не обов’язково відображають погляди Агентства USAID та Уряду США або Уряду Великобританії.

Портал працює в режимі дослідної експлуатації.

Адреса:

01133, м.Київ, вул. Вуличної Вулиці, 007

Електронна пошта:

hello@opendata.gov.ua

Телефон:

0 800 000 00 00

© 2021 Міністерство цифрової трансформації України