Інфраструктура

По обидва береги Раставиці через усю Вербівку стеляться сукупні городи та левади, не одгороджені тинами. Один город одділяється од другого тільки рядком верб або межами.

Заголовок

Відкриття даних в сфері ремонту та утримання автомобільних доріг має ряд переваг для громадян.

  • Виявлення корупціі при закупівлях
  • Виявлення неякісно виконаними робіт

Вплив

Як виявити  корупцію при закупівлях

Завдяки відкритим даним зацікавлені сторони мають нові інструменти для проведення антикорупційних розслідувань, базуючись на даних, що стосуються тендерних закупівель. Аналітика на основі відкритих даних дозволяють перевірити доброчесність підрядників та вивчити їх цінову політику за обраними тендерами.

Моніторинг витрат на будівництво та ремонти  дає можливість повноцінного контролю за використанням коштів, що виділені Державним дорожнім фондом за 2018 рік.  Аналітиками BRDO було проведено окреме дослідження для будівництва доріг у Тернопільській області. Зокрема, було з’ясовано, що з метою уникнення конкурсу, замовниками було проведено 423 тендери на допорогові закупівлі (до 200 тисяч гривень) на загальну вартість 64,5 млн грн з метою проведення допорогових закупівель (до 200 тисяч гривень) та уникнення проведення конкурсу. Дороги були розділені на ділянки по 40 метрів одна за одною, що є ознакою корупційного правопорушення. Було проведено розслідування за результатами якого договір на виконання робіт було розірвано, що дозволило запобігти потенційним втратам бюджету у розмірі 3,9 млн гривень.

Як виявити неякісно виконані роботи

Завдяки наявності доступу до інформації щодо ходу виконання інфраструктурних проектів у громадський організацій та активістів з’являється можливість здійснювати ефективний незалежний контроль за якістю робіт та витрачанням коштів, які на це виділяються. 

«Прозора інфраструктура» - проект, що дозволяє побачити, як відбуваються закупівлі дорожніх робіт та дізнатися інформацію про конкурентів, так і громадському суспільству, адже дає можливість здійснювати контроль за ефективністю використання публічних коштів під час впровадження інфраструктурних проєктів та виявляти ризики корупції. Команда проекту спільно з громадськими організаціями проводять перевірку якості виконання робіт, відповідність  розміщеної інформації фактично виконаним роботам

Антикорупційна карта ремонтів – це інтерактивний інструмент,що дає змогу громадянину в простий та зручний спосіб перевірити стан виконання ремонтних робіт в будь-якому населеному пункті. За 2019 рік командою проекту було отримано 560 скарг стосовно не зробленого або неякісно виконаного ремонту об’єктів соціальної інфраструктури. Аналітиками антикорупційного штабу було підготовлено близько 170 звернень запитів до органів влади через неякісно виконаний ремонт. Наприклад, за скаргою жителя Івано-Франківська було усунуто недоліки з якості дорожнього покриття. Виконавець робіт, що виконував розширення проїжджої частини автомобільної дороги не зробив асфальтне покриття на ділянці розширення біля тротуару (хоча кошти на такі роботи були виділені). Після підготовки звернення до Замовника, підрядника було змушено виконати всі роботи та усунути недоліки, що були вказані у скарзі. Економія від потенційного розкрадання коштів склала 419 тисяч гривень.

Як покращити ефективність освоєння бюджетних коштів 

Сервіси та додатки

Портал Прозора Інфрастуктура

Швидко та зручно дізнавайтеся про судові засідання в судах України та отримуйте судові документи з Реєстру судових рішень ...

Антикорупційна карта ремонтів

Швидко та зручно дізнавайтеся про судові засідання в судах України та отримуйте судові документи з Реєстру судових рішень ...

Моніторинг витрат на будівництво та ремонти

Швидко та зручно дізнавайтеся про судові засідання в судах України та отримуйте судові документи з Реєстру судових рішень ...

Хочете, щоб ще більше державних даних стали доступними?

Використовуєш відкриті дані, маєш ідею але не знаєш як реалізувати? Розкажи нам про це:

Створення цього веб-ресурсу стало можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку ( USAID ) та за фінансової підтримки уряду Великобританії ( UK aid ). Окремі думки, висловлені в матеріалах, опублікованих на сайті, є виключною відповідальністю Фонду «Євразія» і не обов’язково відображають погляди Агентства USAID та Уряду США або Уряду Великобританії.

Портал працює в режимі дослідної експлуатації.

Адреса:

01133, м.Київ, вул. Вуличної Вулиці, 007

Електронна пошта:

hello@opendata.gov.ua

Телефон:

0 800 000 00 00

© 2021 Міністерство цифрової трансформації України